Küresel Müdahale Kapıda Mı?

Bitcoin son birkaç aydır yatırımcılarını üzmeye, daha fazla zarar ve kayıplar ile karşı karşıya kalmalarına sebep oluyor. Yatırımcıların asıl dikkat çektikleri nokta ise kripto paralarda yaşanan zarar ve kayıp durumunun değil fiyat düşüşlerinin sürekli olarak bir düzende devam eder hale gelmesi gösterilerek, bu durumun engellenmesi gerektiği yönünde. İddialar ise küresel bir satış durumunun yaşandığı ve yatırımlarını satan insan sayısında büyük bir patlama olduğu yönünde.

Her gün daha fazla düşüşler yaşayan Bitcoin, kripto para dünyasının temel direklerini sağlayan kripto para olması dolayısı ile küresel bir müdahale durumunda yaşanacak olan gelişmeler daha fazla merak ediliyor.

Batıyor Muyuz?

Biz yatırımcıların bu aşamada batıp batmayacak olduğunu bilmemiz mümkün değil. Ama bir ihtimal var ki bu ihtimal ABD yönetiminin kripto paralar ile ilgili yaptırım ve yasak kararı alması durumunda gerçek olabilecek. Eğer ki ABD yönetiminin bugünlerde ortaya çıkan haberler doğru ise kripto paraları araştırmanın sonuna doğru yaklaştığı ve önlemler alması durumunda Bitcoin fiyatının 1000 dolar seviyesine gerilemesinin beklenen bir gerçek olduğu paylaşılmakta.

ABD hükümetinin olası bir yaptırım kararının dışında Kuzey Kore faktörünün burada etken olduğu, Kuzey Kore’nin Bitcoin alımını durdurup bunu nakit paraya çevirerek daha fazla değer kazanmasını sağlayabilecek olduğu iddiaları vahameti daha da fazla arttırarak en üst düzeye çıkmasına neden olabilir.

  • ABD hükümetinin yaptırım uygulaması senaryosu durumuna göre (tahmin-kurgu) hazırlanmıştır.