Bitcoin, Litecoin, Dash, Eth Madenciliği

Bitcoin, Litecoin, Dash, Eth Madenciliği

Bitcoin madenciliği, aslında çok özet olarak anlatmak gerekirse, bilgisayarınıza özelliği olan bir sayıyı aratıp buldurmanızdan ibaret ve bu sayıyı özellikli yapan şey ise, bulunmasının oldukça zor olması ve bulmanın gittikçe zorlaşması.

Zor bulunmasının ve zorlaşmasının sebebi ise şans eseri değil. Bunun sebebi Bitcoin protokolü tasarlanırken, Satoshi Nakamoto tarafından ayarlanmış bir güvenlik önlemi olması. Bu güvenlik önlemi, (yani bulunmasının zor olması) herkes kafasına göre “Bitcoin basma” işlemini gerçekleştiremesin ve Blockchain’i manipüle edemesin diye var.

Şu anki durumda (BTC protokolünün günümüz için belirlediği zorluk ve ödül seviyesinde), blok bulan madenci 12,50 BTC ödül kazanıyor. Bu rakam Bitcoin’in ilk zamanlarında 50 BTC idi ve git gide azalacak, Şu anda 12,50 BTC olarak verilen blok ödülü, bir sonraki ödül adımının 2020 yılında başlaması bekleniyor ve o zaman ödül 6,25 BTC’ye düşmüş olacak. 

Bu durum Her Coinin (Dash, LiteCoin, Music, Etherium, Bitcoin) protokolü ile farklılık göstermektedir. Kurmak istediğiniz her türlü coin madenciliği için sizlere Kurulum hizmeti ve teknik destek vermekteyiz.

"Balkanlar, Türkiye, Orta Asya ve Orta Doğu’da; küresel Kripto Madencilik Hizmeti Veriyoruz, çok uluslu ve bölgesel şirketlerin öncelikli çözüm ortağıyız."

Elektronik Bülten


Bize Ulaşın