2 analist bitcoinde bu seviyelere isaret etti

bitmainturkiye.com – Analistlere göre, Bitcoin kısa vadeli bir perspektiften inanılmaz derecede zayıf görünüyor. Bu haftanın başlarında kısa bir süre için 9.000 doların altına düştükten sonra, lider kripto para bir kez daha uzun vadeli işlem aralığının alt sınırının altına düşme riskiyle karşı karşıya. Bununla birlikte, çok sayıda üst düzey yatırımcı ve analist, kripto para biriminin orta vadeli fiyat hareketi konusunda sıkı bir şekilde yükselişini sürdürüyor. Bazıları, önümüzdeki günlerde ve haftalarda büyük kazanımlar görmeyi beklediklerini bile belirtiyor.

Böyle düşünen bir trader, önümüzdeki günlerde ve haftalarda boğaların hedef alabileceği 10.500 dolar civarında bir “büyük likidite havuzu” olduğunu açıkladı. Analiste göre, bu seviyenin testi 13.000 dolara kadar bir hareket için kapıları açacak olan buradaki direncin üzerine kripto para biriminin gönderilmesine yardımcı olabilir. Diğer analistlerde, 8.800 dolar ila 8.900 dolar arasında bir bölgeyi tutmanın BTC’yi 12.000 dolara itmek için gereken tek şey olduğunu kabul ediyorlar.

Yazma sırasında Bitcoin, şu anki fiyatıyla marjinal olarak işlem görüyor. Geçen hafta BTC, yatırımcıların lider kripto para biriminin orta vadeli yükseliş trendinin gücü ile ilgili görüşlerini değiştiren muazzam bir fiyat hareketine maruz kaldı. Alıcılar, bu yükseliş trendini durduran önemli satış baskısıyla karşılanmadan önce fiyatı 9.800 dolara kadar yükseltebildi. Fiyat buradan, birkaç gün önce 8.900 dolara kadar düşmeye başladı. 8.000 dolarlık bölge, son birkaç aydır destek olarak tutuluyor.

Analistlere göre alıcılar, BTC’nin daha fazla düşüş görmemesi için bu seviyeyi savunmaya devam etmeli. bitmainturkiye olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, popüler bir analist, bu önemli destek bölgesinin savunulmasının BTC’de 12.000 dolara kadar bir hareketi tetiklemek için gereken tek şey olabileceğine inanıyor. Analist, bu seviyedeki bir savunmanın BTC’yi 10.000 dolara çıkaracağını ve beş haneli fiyat bölgesine girilmesinin bu ivmeyi hızlandıracağını açıkladı. Analist konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor: