cilgin tahmin ethereum 1 000 dolarin uzerine firlayacak

bitmainturkiye.com – Ethereum (ETH), son birkaç gündür düşüş görüyor. Bu eğilim, Bitcoin’in gösterdiği yoğun güce rağmen gerçekleşiyor ve ETH’nin 380 ila 400 dolar arasında karşı karşıya kaldığı direncin aşılmaz olabileceğine işaret ediyor. ETH henüz herhangi bir teknik kırılma görmemiş olsa da altcoin’in orta ve uzun vadede daha fazla yükseleceğini belirten analistler var.

Analistlere göre, ETH’nin günlük hareketli ortalamalarına bakarken görülen bir eğilim inanılmaz derecede yükselişe sahip ve 2016’da görülene çarpıcı bir şekilde benziyor. Tarih tekerrür ederse başarılı bir analiste göre bu, kripto para biriminin önümüzdeki birkaç yıl içinde 1.000 doların üzerinde işlem yapacağına işaret ediyor. Bu potansiyel makro yükseliş trendinin biraz Bitcoin’e bağlı olacağına dikkat etmek önemli.

Yazım sırasında Ethereum, marjinal bir şekilde işlem görüyor. Popüler kripto para birimi kısa süre önce düşmeye başladı ve şimdi 360 doların üstündeki bölgede destek bulmaya çalışıyor. Bu, bu fiyat seviyesindeki satış baskısının gerçekte ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. Geçtiğimiz birkaç gün içinde, ETH boğaları birçok durumda 380 doların üzerine çıkmaya çalıştı. Bu fiyat bölgesi her kırıldığında, kripto para birimi yalnızca birkaç saat boyunca bunun üzerinde kalabildi.