finans sektorunun oncusu cmenin yonetici adayindan bitcoin ve altcoin teklifi

bitmainturkiye – CME Group’un yaklaşan yönetim kurulu seçimine aday gösterilen Dante Federighi ilginç bir öneride bulundu. Federighi, şirketin hissedarlar için yeni gelir akışları yaratmak üzere bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin madenciliğine başlamasını önerdi.

Federighi, kısa vadeli faiz oranlarına ve ham petrol gibienerji ürünlerine odaklanan bir yatırım yönetimi şirketi olan Fortezza ForzaRMC Fund LLC’nin kurucu ortağı durumunda. CME Group’un B-2 Sınıfı direktörüiçin diğer üç adayla birlikte aday gösterildi. Nihayetinde, CME’nin Mayısayında yapılacak bir sonraki yönetim kurulu seçiminde B-2 Sınıfı grubundan ikiaday seçilecek.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunulan ve bu hafta yayımlanan hissedarlara yazdığı mektupta, şirket vizyonunu özetledi. CME Group, türev işlem piyasası durumunda. Ancak Federighi, şirketin enerji santralleri inşa etmek ve bitcoin ve diğer kripto paraları çıkarmak için fazla enerjiyi kullanmak da dahil olmak üzere diğer iş kollarına yatırım yapmaya başlaması gerektiğine inanıyor.

Federighi yaptığı açıklamada “En büyükyatırımcılarımızdan bazıları, yani BlackRock, yatırımları tüm paydaşları içindeğer yaratmaya odaklanmış şirketlere kaydırıyor. CME Group, küreselfaaliyetlerimize güç sağlamak için güneş / rüzgar / hidroelektrik santrallerikurarak bu trendin önüne geçmeli. Ardından, fazla enerjiyi Bitcoin ve diğerkripto para birimlerinin madencilik faaliyetinde kullanmalı” diyor.

Şirketin daha sonra trader eşleştirme ve takastaki uzmanlığını kullanarak çıkartılan kriptoyu hızlı bir şekilde fiat’a dönüştürebileceğini savunuyor. Bu şekilde CME Group yatırımcılar için başka bir gelir kaynağı yaratmış durumda.

Federighi, “Bu, temel yetkinliklerimizin dışında görünse de, bunun bizim işimiz olduğunu iddia ediyorum: madenciler gibi, maçlar yapıyor ve açık ticaret yapıyoruz. Hemen yeni kriptoları fiat’a dönüştürdük. Bu durum için şunu söyleyebilirim:  hissedarlar için yeni bir gelir akışı; CME için küresel borsa ortamını değiştiren yeni teknolojiler hakkında derin bilgi ve yatırımcılar tarafından ESG odaklı işletmelere daha fazla tahsis durumu söz konusu. Bu bir kazan-kazan-kazan”  ifadesini kullanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!