iste bitcoinde 3 150 6 500 10 000 dolari bilen analistin yeni tahmini

bitmainturkiye.com – Son birkaç hafta içinde, Bitcoin şaşırtıcı bir şekilde iyi performans gösterdi ve birkaç gün önce 7.100 dolara (Bitstamp’ta) yükseldi. BTC 12-13 Mart’taki çöküş sırasında görülen 3.800 dolar seviyesinin çok üstünde bir artış yaşadı. Boğa eğilimi tükenmiş olsa da BTC 6.600 dolardan işlem görmeye devam ediyor. Lider kripto para birimi, şimdi BTC’nin 2019 ve 2020 fiyat hareketlerini doğru öngörerek dikkat çeken analist FilbFilb tarafından belirtildiği gibi, bir dizi kilit direnç seviyesinin altında kalıyor.

Yakın zamanda yapılan bir TradingView analizinde, usta kripto para birimi analisti FilbFilb, BTC’nin “2018 ayı piyasasından bu yana görülen en kötü direnç kümesine” sahip olduğunu belirtti ve 8.000 doların önemine dikkat çekti. Analist aşağıdaki teknik seviyelerin şu anda 8.000 dolarda olduğunu belirtti (önümüzdeki birkaç hafta içinde bu durum değişebilir):

Eylül ayında yukarıdaki grafiği yayınlayan başarılı analist FilbFilb, Bitcoin‘in 2020 yılının 2. çeyreğine kadar görebileceği fiyatları sıraladı. Bazıları bu tahmini dikkate almadı hatta güldü. Ancak Bitcoin olumlu Çin haberlerinin arkasındaki geçici bir yardım rallisiyle 10.000 dolara yükseldiğinde, tahminlerin %100 doğru olduğu kanıtlandı ve daha sonra BTC 6.000 doların ortalarına düştü. Ayrıca usta analist, Aralık 2018’den aylar önce Bitcoin’in 3.150 dolarlık dip fiyatını da doğru bildi.

Şimdi akıllardaki önemli soru: Bitcoin 8.000 doları temizleme potansiyeline sahip mi? Analistler maalesef bu soru hakkında bölünmüş durumdalar. Bazı analistlere göre, Bitcoin’i baskılayabilecek olan geleneksel piyasaların düşmeye devam etmesine ilişkin genel risk hala var. 

Placeholder Capital’ın ortağı Chris Burnisike tarafından belirtildiği gibi, daha önce olduğu gibi küresel pazarlarda başka bir “her şeyi sat” anı olursa Bitcoin ve kripto paralar korunmaz. Kripto paralarla ilgili diğer kritik haberler için “Bitcoin, Ripple ve Ethereum Stabilken, Bu Altcoin Fırladı!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Lütfen düzgün haber yapın. Yalan haber yapıyorsunuz bari ekleme yapıp bir fiyat verin. Sevinelim be ya

Yeni tahmin ne? Neler olduğunu yazmışsinız tahmin yok, ne zaman için tahmin o da yok. Yalan başlık yani. Başlığa bakınca …. rakam seviyelerini öngörüyor vb. birşey bekliyoruz.