ivme kazanan bitcoine japon yatirimci akini

bitmainturkiye – Japonya’nın uzun süredir “hareketsiz” kripto hesapları, Bitcoin bu hafta kritik bir fiyat direnci seviyesini kırdığı için harekete geçmiş durumda. Japon kripto borsası Coincheck’e göre, bu haftaki ticaret hacmi bir öncekine göre iki ila üç kat arttı.

Coincheck’in kurucu ortağı Yusuke Otsuka, bir süredir işlem yapmayan mevcut kullanıcıların bu hafta tekrar aktif hale geldiğini açıkladı ve “bazı kullanıcılarımızın zaten hesapları var, bu yüzden ilk hız oldukça yüksek” ifadelerini kullandı.

Kullanıcıların zaten hesapları varsa, yeni hesaplar açmak için Müşterinizi Tanıyın kontrolünden geçmek için zaman ayırmaları gerekmiyor ve hemen kripto para satın almaya devam edebilirler. Bunun aksine, işlem platformunda yeni olanlar hesaplarının onaylanmasını beklemek zorunda kaldılar, bu yüzden işlem yapmaya başlayabilmeleri için bir süre gecikmeler yaşandı.

Coincheck’e göre, bu hafta yapılan doğrudan satış hacmi, bir öncekine göre iki kat artış göstermişken, borsa hizmetine olan talep üç kat arttı. Otsuka ayrıca bunun Japonya’nın Covid-19 teşvik ödemeleri ile ilişkili olduğuna inanıyor. Nisan ayında, Japon hükümeti her haneye 100.000 yen ödeme (yaklaşık 930 $) dağıtmaya başladı.