populer kripto para borsasi 3 defi altcoinini listeliyor

bitmainturkiye.com – Kripto para borsası OKCoin, son zamanlarda fiyatı yükselen üç token’ı listelemeye başlayacağını duyurdu: Yearn.Finance (YFI), Compound (COMP) ve Polkadot (DOT).

Borsa, ABD dahil (New York eyaleti hariç) 150 ülkedeki müşterileri için bu üç coin’de ABD doları çiftini destekliyor. Ancak Singapur, Brunei, Japonya ve Avrupa Birliği ülkeleri hariç tutuluyor.

Borsa, Coinbase Pro’dan sonra YFI/ABD doları çiftini destekleyen ikinci borsa olduğunu iddia ediyor. Decrypt’in haberine göre OKCoin’in CEO’su Hong Fang, “Uzun vadeli kripto savunucuları olarak, temelde DeFi’ın finansal sistemin tüm teknolojiyi dağıtma potansiyelini gösterdiğine inanıyoruz,” dedi.

Fang şunları ekledi: “DeFi’ın şu anda yapmaya çalıştığı şey, mevcut bankacılık sisteminin dışında tamamen yeni bir teknoloji yığınını yeniden oluşturmak. Sıfırdan ‘bireysel, parasal egemenlik’ inşası temasının büyüleyici bir devamını DeFi şu anda getiriyor.”

YFI, COMP ve DOT, yönetişim token’larıdır. Yani sahipleri, bu coin’leri merkezi olmayan borç verme protokollerinde çeşitli oylamalar için kullanabilir. Bu token’lar ayrıca spekülatif amaçlar için de tutuluyor.

Kişiler protokolleri kullanarak YFI ve COMP kazanabiliyorlar. Örneğin Compound’dan borç almak veya vermek, size COMP kazandırır.

COMP, 16 Haziran’da 97 dolardan başlayıp 21 Haziran’a kadar 348 dolara yükseldiğinde, bir yönetişim token’ı çılgınlığı başlatmıştı. Mevcut fiyatı 155 dolar. YFI ise Temmuz sonunda çıktı ve yaratıcısı tarafından “tamamen değersiz” olarak nitelendirdi. Ancak şu anda tek bir token’ın fiyatı 36.057 dolar.