sicak gelisme yuzmilyonlarca xrp tasindi rippleda neler oluyor

bitmainturkiye.com – Büyük kripto para borsalarından anonim cüzdanlara yaklaşık 120 milyon Ripple (XRP) aktarıldı. Bu arada XRP fiyatı hala 0,30 doların üzerinde işlem görüyor.

XRPL Monitor Twitter botu, XRP Ledger’ındaki para transferlerini takip eder. Kısa bir süre önce, yaklaşık 120 milyon XRP (yaklaşık 39,2 milyon dolar) olmak üzere iki büyük işlem tespit edildi. Para iki büyük kripto borsasından gönderildi, ancak hedef cüzdanlar belirlenemedi. XRPL Monitor, şaşırtıcı iki XRP işlemi hakkındaki verileri toplulukla paylaştı. Transferlerden biri toplam 60 milyon XRP, diğeri ise 59.999.750 XRP içeriyordu.

Gönderenler, XRP işlemleri hakkında ayrıntılı bilgi sağlayan analitik web sitesi Bithomp’a göre Bithumb ve Bitstamp borsalarıydı. Hedef cüzdanlardan biri LBIclient olarak adlandırılıyor, diğeri anonim bir kullanıcı tarafından etkinleştiriliyor. Büyük XRP ve BTC işlemleri genellikle kripto Twitter’da çok dikkat çeker ve kullanıcıların fiyattan bir dökümü beklediğini gösteren çok sayıda olumsuz yorumu tetikler. Bununla birlikte, üçüncü en büyük para birimi olan XRP, son dalgalanmadan sonra 0,30 dolar seviyesinin üzerinde kalıyor ve yazı yazılırken 0,32 doların üzerinde bir fiyatla işlem görüyor.

Perşembe günü bitmainturkiye, XRP fiyatının Seyşeller merkezli BitMEX borsasında aniden çöktüğünü bildirdi. Bazı trader’lar sistem aksaklığı nedeniyle kârlarını kaybettiklerini iddia ediyorlar. Bununla birlikte, BitMEX tarafından şu ana kadar yatırımcılara yapılan geri ödemeler hakkında hiçbir bilgi paylaşılmadı. Birçok yatırımcı durumdan ötürü öfkeli ve Twitter’da sıcak tartışmalar sürüyor.

XRP fiyatının çöküşü, BitMEX’in  50x kaldıraçlı kalıcı bir XRP/USD sözleşmesi eklemesinden kısa bir süre sonra gerçekleşti. Bundan önce Binance.US, XRP/USD ticaret çiftini mobil uygulamasına ekleyerek müşterilerin ticaret yapmasını kolaylaştırdı. Bazıları, bu iki olayın, diğerlerinin yanı sıra, XRP fiyatının son hızlı büyümesini tetikleyen faktörler olduğuna inanıyor. Kripto paralarla ilgili diğer kritik haberler için “Bitcoin’de Sert Hareket Kapıda: Vadelilerde Açık Pozisyon 5 Milyar Doları Geride Bıraktı” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!