bitcoin ve ethereum cokerken bu 10 altcoin yukselisiyle rekor kirdi

bitmainturkiye.com – Geçen hafta, Bitcoin fiyatı 9.800 dolardan 8.900 dolara düştü. Ethereum %10’un üzerinde değer kaybetti ve 248 dolardan 215 dolara kadar kaydı. Ancak bu en iyi kripto varlıkları düşerken birkaç küçük piyasa değerine sahip altcoin ise yükseldi ve aynı zamanda tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru rekor kırdı. Büyük kripto varlıkları aynı piyasa koşullarında mücadele etmeye devam ederken, bu altcoin’lerin toplanmasına neden olan şey nedir?

Bitcoin ve Ethereum sırasıyla 10.000 dolar ve 250 dolarlık kritik dirençle mücadele etmeye devam ediyor. Daha da kötüsü, piyasaya hakim olan iki büyük kripto para birimi şimdi bu seviyelerin altındaki dirençlerle zor zamanlar geçiriyor. Borsa belirsizliğinin ağırlığı ve pandemi vakalarının yeniden canlanması korkuyu kripto piyasasına geri getirdi. Popüler analist Tony Spilotro’ya göre, V şeklindeki iyileşmenin tamamlanma şansı gün geçtikçe azalıyor. 

Bunun yerine analiste göre, büyük kripto paraların çoğu düşük bir yükseklik belirlemekten başka bir şey yapmadı, bu da yaklaşan düşüş eğiliminin bir işareti. Tony Spilotro’ya göre, daha düşük seviyeler daha derin bir düşüş trendinin varlığını doğrulayabilir. Sadece piyasadaki risk, varlıkların 2020’nin başında ve son haftalarda sahip olduğu yükseliş momentumunu azalttı. Ancak en önemli kripto varlıkları fiyatlarla mücadele ederken, küçük piyasa değerine sahip altcoin’ler aynı koşullar ve duyarlılık altında yükseliyor. Peki bunun nedeni nedir?

Geçen hafta, Bitcoin ve Ethereum batarken, küçük piyasa değerine sahip altcoin’ler sadece artmakla kalmadı, yeni rekorlar da kırdılar. Verilere göre, altı farklı borsada on farklı küçük piyasa değerine sahip altcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesine vurdu. İşte bu kripto paraların listesi: