bitcoinde 11 000 dolar oncesi gozler bu kilit seviyede olacak

bitmainturkiye.com – Perşembe günü 8.800 dolara kadar düştükten sonra Bitcoin (BTC), “Satoshi Nakamoto’nun koin’lerini tasfiye ettiği” söylentilerinin şokunu üzerinden attı ve 9.300 dolara doğru hafif bir iyileşme gördü.

BTC’nin tam bir boğa piyasasında olup olmadığını söylemek için çok erken olsa da; önde gelen bir trader, belirli bir teknik seviyenin Bitcoin’in 11.000 dolara yükselmesi için zemin hazırlayacağını söylüyor.

Bitcoin bu hafta başında devam eden düşük seviyelerden yaklaşık %5 oranında sıçrayış göstermesine rağmen, kripto para birimi bir destek seviyesinin altında kalıyor: 9.500 dolar. Bu fiyat seviyesi, son birkaç ay içinde birden fazla bükülme noktası olarak işlev görmüştü.

Popüler bir kripto para trader’ına göre BTC, bir günü bu seviyenin üzerinde kapatmayı başarırsa; yukarı yönlü hareket teyit edilecek. Trader, şunları yazdı:

“Bitcoin günlük destek buldu ve yükseliş trendini sürdürüyor. Kırmızı blok benim için kilit önem taşıyor. Oradan reddedilirsek, Mart ayının en yüksek seviyesinden dağılım teyit edilecek. Ben çok daha düşük seviyeler bekliyorum. Ancak kırmızı bloğu geri kazanabilirsek, 11 bin dolara kadar long pozisyon açmayı düşünüyorum.”

9.500 doların öneminin vurgulanmasıyla insan tabii ki Bitcoin’in 9.500 seviyesinde tutunup tutunamayacağını sorguluyor.