bugunun fiyat rekoru bu altcoinde

bitmainturkiye.com – Bytecoin, Monero gibi diğer gizlilik paraları tarafından da kullanılan CryptoNote’u uygulayan gizlilik odaklı ilk kripto para birimlerinden biridir. Bu altcoin, Bitcoin, Ripple ve Ethereum şu anda stabil bir seyirde işlem yaparken sert sıçrama gerçekleştirdi.

Bitcoin, Ripple ve Ethereum fiyatı yazım sırasında  artış yönünde ufak hareketlere imza atarken, Bytecoin (BCN) ise güçlü bir yükseliş gerçekleştiriyor. Kripto para 0,00032 dolar seviyelerinden 0,0006 dolar seviyelerine kadar yükseldi. Bu rakamlar kripto parada yüzde 88 artışa işaret ediyor. Altcoin’in fiyatı yazım sırasında yüzde 67 oranında artışla 0,00058 dolar seviyesinden ticaret yapıyor. Kripto para şu anda 107 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Bytecoin  yazım sırasında piyasa değeriyle 257 bin dolarlık bir son 24 saatlik işlem hacmini yönetiyor. Kripto paradaki bu ani artışın nedeni ise henüz belirsiz. Ancak altcoin’deki bu artışa rağmen popüler analist Felix Küster’e göre, bu altcoin’in fiyatının yüksek olmasını beklemeyin, çünkü bu analiste göre sınırda olan ölü bir proje. Asblında analiste göre, gerçekçi olmak gerekirse bu kripto paranın uzun zaman önce ölmüş olması gerekirdi ve gerçekçi fiyat bu nedenle sıfır’dır.

Bytecoin, CryptoNote’u uygulayan gizlilik odaklı ilk kripto para birimlerinden biridir. Bytecoin ekibi, Bitcoin’in zincir üstü işlem gizliliğinin yaygın olarak kullanılan, eşler arası değer aktarım ağı için yetersiz olduğuna inanıyor. CryptoNote teknik incelemesini ödünç alan Bytecoin, ağ katılımcıları arasında tam işlem bağlantısızlığını sağlayan tek seferlik halka imzaları uygular.

Bytecoin için iki temel işlem verisi, bağlantı kurulamazlık ve izlenemezliktir. Bytecoin, Bitcoin’in bu gizlilik gereksinimlerini hiç karşılamıyorsa yeterli bir kripto para olmadığına inanıyor ve bunu yapan bir protokol oluşturmayı hedefliyor. Kripto paralarla ilgili diğer kritik haberler için “İşte Ethereum’un Destansı Rallisinin Ardındaki 3 Sır” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!