cin fudu bitcoin bogalarini yeniden harekete gecirebilir

bitmainturkiye – Bitcoin, Çin FUD seviyesinden gelen baskıyı hissettiği için Cuma günü patlayıcı yukarı yönlü hareketine devam etmek üzere bir mücadele ortaya koydu.

Bu haftanın başında lider kripto para birimi, 10.500 dolarlık seviyeye yükseldikten sonra yaklaşık yüzde 4,5’lik bir düşüş gösterdi. Hareket, geçen yıl Ekim ayından bu yana Çin’in blockchain onayının arka planında gerçekleşen benzer bir tırmanış ve geri çekilmeyi hatırlattı.

Geçmişe bakıldığında, Başkan Xi Jinping, Bitcoin’in temel teknolojisini Çin’in dijital altyapısını yeniden oluşturma potansiyeli nedeniyle övmüştü. Onun açıklamaları, kripto pazarındaki boğaları heyecanlandırmış sonrasında ise Bitcoin’in sadece iki günde yüzde 43’ten fazla artmasına ve 10.540 dolara yükselmesine neden olmuştu.

Bununla birlikte, yatırımcıların duyduğu heyecan bir andasoğudu ve bitcoin’in bir sonraki ticaret seanslarındaki kazançlarındanvazgeçmesine neden oldu. Neredeyse bir ay sonra, kripto para birimi yaklaşıkyüzde 38 oranında düşüş yaşadı.

Bitcoin’in son yükseliş fiyatı 10.540 $’lık Çin FUD seviyesine yakın bir seviyede yer aldı. Ancak, önceki seferde olduğu gibi, kripto para kazanımlarını korumada başarısız oldu. Bitcoin orta derecede düştü. Bu durum, uzmanların boğaların yukarı doğru tükenme korkusuyla 10.500 doların üzerinde yeni long pozisyonları açmaktan korktuklarını söylemesine yol açtı.

Texas West Capital’de bir analist ve yatırımcı olan Scott Melker, 10.540 $’ın bitcoin tüccarları için önemli olan tek seviye olduğunu ve bunun üzerinde meydana gelebilecek bir kırılmanın uzun vadeli bir boğa eğilimini doğrulayacağını söyledi.

Bir diğer önemli pazar uzmanı Crypto Clark, YouTubevlog’unda aynı sonuca vardı. Ünlü Uzman, bitcoin’in “Çin FUD” seviyesini geçipgeçmediği seviyeyi yeni desteğe çevirebileceğini söyledi.

Clark, “11.000 dolarlık alanı test etmemiz, çok güçlü bir temel sağlayacak” diye de ekledi.

Kimi analistler ayrıca, Bitcoin’in 10.500 dolarlık direnci en son reddetmesinin, fiyatını 10.000 dolarlık desteğin altına düşürebileceğine inanıyordu. Michaël van de Poppe, analizinde, Bitcoin’in önümüzdeki oturumlarda 9.500 doların altına düşebileceğini ve kripto para biriminin yükseliş eğiliminin – yine de – sağlam kalacağını söyledi.

Poppe, “Genel olarak hala yükselişin sağlıklı olduğunu vurgulayarak devam etmeden önce bir miktar konsolidasyonun iyi olacağını söyleyebilirim” diyor.

Bitcoin’in 10.540 dolar seviyesinin üzerine çıkması ikitemel katalizörle sonuçlanabilir: bankacılık likiditesi ve yarılanma.

Anaakım analistler, Çin’deki Corona virüsü salgınındaki yükselişin merkez bankacılarının piyasaya daha fazla para enjekte etmesine yol açabileceğine inanıyorlar. Bu sermayenin bir kısmı sonunda bitcoin / kripto para piyasasına girebilir.

Analist Mati Greenspan’a göre, bitcoin şu anda aynıkatalizör nedeniyle yukarı doğru yükseliyor.

Öte yandan, kripto piyasalarındaki trader’lar, Mayıs 2020’degerçekleşecek olan ödül yarılanmasından hemen önce altcoin sermayelerinibitcoin’e taşımaya başlayabilirler. Tarihsel olarak, arz oranının düşürülmesi,trader’ların bir kripto varlığının kıtlığı konusunda spekülasyon yapmasınayardımcı oldu. Son 12 ayda, Litecoin, Bitcoin Cash ve Bitcoin SV benzer hislerlekatlanarak yükseldi.

Ünlü bir yatırımcı olan Jonny Moe, bu yılın başlarında yarılanma hissinin Bitcoin’i Mayıs 2020’den önce 14.000 $ ve yılın kapanmasından önce 20.000 $ seviyesine kadar taşıyabileceğini ifade ediyor ve “şimdi bu anlatıya 3 ay kaldı. Uyanık ol” vurgusu yapıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!