cin resmi blockchain aginda ethereum entegrasyonu planlaniyor olabilir

bitmainturkiye.com – Çin’in devlet destekli Blockchain Hizmet Ağı’nın (BSN), Ethereum ve Nervos Ağı gibi halka açık blockchain’ler ile entegre olmaya başladığı bildirildi.

Bu potansiyel entegrasyonların haberi, zincirde gerçekleşen işlemlerin hızını ve güvenliğini artırmak için BSN’in Chainlink Oracles’ı kullanması üzerine haberler çıkmasından bir hafta sonra geldi.

Bu haber, ilgili blok zincirleri ve projeler için iyi görünüyor ve bir girişim kapitalisti, daha önce birçok kez düzenlemelerle boğulmuş olan kripto sektörünün Çin’de ilerlemesine yardımcı olacağına inanıyor.

Çin’in BSN’si, ülkenin bu girişim sırrı ile ilgili ayrıntıların çoğunu saklamasına rağmen; ülkenin Devlet Bilgi Merkezi, China Mobile, UnionPay ve diğerleri tarafından desteklenen ulusal bir blockchain.

Şimdi ise BSN’nin, Ethereum ve Nervos da dahil olmak üzere merkezi olmayan ve açık kaynaklı blockchain’leri ağlarına entegre etmek için harekete geçtiği ortaya çıktı.

Dragonfly Capital’in yönetici ortağı Haseeb Qureshi’ye göre bu entegrasyon birden fazla kaynak tarafından onaylandı ve ilgili blockchain’ler için “büyük bir anlaşma”:

“Çin’in BSN’sinin Ethereum ve Nervos gibi blockchain’lerle entegre olacağı konusunda birçok kaynaktan bilgi aldım. Bu çok önemli bir şey.”

Devlet destekli Blockchain Hizmet Ağı hakkında konuşurken Qureshi, Çin hükümetinin projeye ne kadar dahil olduğu konusunda geniş bir tartışma olduğunu; ancak Ethereum gibi kamuya açık blockchain’lerin entegrasyonunun oldukça önemli olduğunu açıkladı:

“Hükümetin BSN’ye ne ölçüde dahil olduğu gündeme oturan bir tartışmaydı, ancak açık blockchain’leri dahil etmek Çin blockchain ekosistemi için oldukça önemli bir şey. Çünkü halka açık blockchain’leri açıkça desteklemek, Çin’de bir tür tabu.”

Bu, Ethereum’a bir fayda sağlamaya yarasa da, kriptoya açık bir güç sağlaması pek olası değil. Bununla birlikte makro olarak bakılırsa, bu haber bütün kripto endüstrisi için önemli görünüyor.