kripto kart sahiplerini sevindiren haber wirecard kisitlamalari kaldirildi

bitmainturkiye.com – İngiltere Mali Tutum Otoritesi (FCA), Wirecard İngiltere’nin ödeme hizmetlerine devam etmesine izin verdi. Sonuç olarak, kripto para banka kartlarını kullanan şirketler de kullanıma devam ettiler.

2.1 milyar dolarlık şirket fonunun var olmadığının ortaya çıkması ve Wirecard’ın iflas başvurusunda bulunmasının ardından yan kuruluş Wirecard Card Solutions’ı yetkilendiren ve denetleyen FCA, geçen hafta düzenlenen tüm faaliyetleri askıya almıştı.

İngiltere’nin yasal gözlemcisi bu gereksinimlerin temel amacının tüm müşterilerin elektronik fonlarını korumak olduğunu savunuyordu. Bununla birlikte, “tüketicilerin bu fonlarla para çekmesini ve ödeme yapmasını da” engellemiş oldular.

Pazartesi günü düzenleyici, “FCE, Wirecard’ın e-para vermeye ve ödeme hizmetleri sunmaya devam etmesine izin vermek için yazılı bir onay sundu,” şeklinde bir güncelleme yayınladı. Daha önce başlatılan tüm kısıtlamalar, 30 Haziran’da 00.01’de kaldırıldı.

Wirecard artık FCA’nın izniyle tekrar çalışabilse de, hala birkaç gereklilik var. Bunların arasında “müşterinin paralarını tutabileceği yerler hakkında kısıtlamalar ve kendi varlıklarını transfer etmesi üzerine kısıtlamalar” bulunmakta. Regülatör, olası endişeleri de ele almak için firma ile birlikte çalışarak durumu incelemeye devam edecek.

Wirecard’ın yan kuruluşu Wirecard Card Solutions, en yaygın kullanılan kripto para banka kartlarından ikisini çıkarıyor – TenX’in Visa Banka Kartı ve Crypto.com’un MCO Visa Kartı. TenX başlangıçta Wirecard’ın askıya alınmasının “operasyonları üzerinde hiçbir etkisi olmadığını” söylerken, daha sonra programlarının “kesintiye uğradığını” kaydetti.