primebit incelemesi p2p kripto turevleri platformu

PrimeBit, kullanımı kolay ve hemen herkes tarafından erişilebilen yeni bir kripto türevleri platformu. Platform yeni olsa da, müşterilerine bazı ilginç kripto ticaret araçları ve düşük oranlarda basit kaldıraçlı ticaret sunan eşler arası ticaret platformu sunuyor.

Kripto türevleri sunan birçok kripto borsalarının aksine, PrimeBit karşı taraf olarak hareket etmiyor. Bunun yerine, yatırımcıların 200x’e kadar kaldıraçla eşler arası bağlantı kurmaları için bir platform oluşturuyor.

PrimeBit’e kaydolmak da son derece kolay olup minimum para yatırma işlemi bulunmuyor. PrimeBit’in nasıl çalıştığı veya neden eşler arası ticaretin bazı yatırımcılar için daha iyi bir ticaret yöntemi olabileceğiyle ilgileniyorsanız, PrimeBit’in kripto yatırımcılarına kaldıraçlı kripto ticaretinde yeni seçenekler sunmak üzere neler yaptığına gelin hep birlikte bir bakalım.

PrimeBit, BitMEX gibi bir borsa ile karşılaştırılabilecek bir hizmet sunan bir kripto türev aracısıdır. Gerçek tokenlarla ticaret yapmak yerine, PrimeBit müşterileri değerlerini Bitcoin, Ethereum ve Litecoin’den alan sözleşmelerle ticaret yapma olanağına sahiptir.

PrimeBit’te hesap açmak kolaydır. Tek ihtiyacınız olan bir e-posta adresidir. Böylelikle bir PrimeBit hesabı oluşturabilirsiniz.

Hesabınız açıldığında, Bitcoin’i PrimeBit cüzdanınıza bırakabilir ve ardından borsada işlem yapmaya başlayabilirsiniz. PrimeBit, müşterilerine Bitcoin’lerini gerçek işlemleri yedeklemek için kullanmadan önce pratik yapmak isteyen yatırımcılar için harika bir tam özellikli demo hesabı da sunuyor.

BTC / USD

ETH / USD

LTC / USD

PrimeBit bir kripto türevi borsası olarak yeni başladığı için, müşterilerine şirket olarak büyüdükçe genişleme olasılığı olan daha fazla sözleşme sayısı da sunacak. Şimdilik, PrimeBit’in en popüler tokenlardan üçünü kapsayan üç sözleşmesi var.

200x’e kadar – piyasadaki en yüksek kaldıraç.

MetaTrader 5 masaüstü ve web uygulaması.

Adil Fiyat İşaretleme – yüksek kaldıraçla bile volatil varlıklar üzerinde sorunsuz ticaret sağlayan bir mekanizma.

Yeni başlayan yatırımcılara kolay erişim için minimum para yatırma gibi bir özellik yok. Ayrıca tamamen işlevsel demo hesapları.

Son kullanma tarihi yok – Kârınız için sınırlama bulunmayan daimi sözleşmeler yapın.

Sabit nokta değeri – doğrusal getiri ile anlaşılması kolay fiyat modeli.

% 20’ye kadar gelir payı ve gelir akışını kontrol etmek için şeffaf bir gösterge paneli içeren kazançlı bir ortaklık programı.

Yapmayı düşündüğünüz bir emrin temel parametrelerinin kolay hesaplanması için PrimeBit Trade Calculator.

Eşler arası işlem yapmanın, hem karşı taraf hem de piyasa yapıcı olarak hareket eden bir borsayı kullanmaya göre bazı avantajları bulunuyor. Bir borsa hem karşı taraf hem de piyasa yapıcı olduğunda, borsanın fiyat belirleme mekanizmasını kendi lehine kullanması riski bulunuyor.

Fark Sözleşmesi (CFD) ticareti dünyasında, CFD aracılarına karşı müşteri pozisyonlarından para kazanmak için kendi fiyat belirleme yeteneklerini kullanma konusunda çok sayıda iddia bulunuyor.

Borsanız karşı taraf olmadığında bu durumda işleyiş farklılaşıyor. Çünkü komisyoncu sadece alım satım işlemlerini kolaylaştırmakla para kazanır ve kaybederseniz para kazanmaz. PrimeBit ile, başka bir trader karınızı veya kayıplarınızı yaratacaktır. PrimeBit, ticaret yapısını oluşturmak için ücretler şeklinde para kazanacaktır.

Bu tür bir platform, PrimeBit platformundaki yatırımcılara her sekiz saatte bir doğrudan fonlama ücretleri ödendiği (veya ödemek zorunda olduğu) için Bitcoin varlıklarından gelir elde etmek için kripto türevlerini kullanmak isteyen yatırımcılar için de iyidir.

PrimeBit’in oluşturduğu ticaret platformu çevrimiçi arayüzü üzerinden kullanılabilir ve endüstri standardı MT5 ticaret terminalidir. PrimeBit ile bir hesap açıp finanse ettiğinizde (veya bir demo hesabı oluşturduğunuzda), çevrimiçi platform üzerinden işlem açmaya başlayabilirsiniz.

PrimeBit sadece BTC’de para yatırma işlemini kabul eder ve hem para yatırma hem de para çekme işlemleri çok hızlı olmalıdır. Şirket, bir Bitcoin node transferi onayladığında mevduatın kredilendirileceğini söylüyor.

PrimeBit’te piyasa yapıcıları ve alıcılar için ücretler aşağıdaki gibidir (fonlama ücretleri piyasa ile değişecektir, ancak bir ticaret açıldığında kilitlenir):

BTC / USD – Piyasa Yapıcı Ücreti -0.025% – Alıcı Ücreti 0.075%

ETH / USD – Piyasa Yapıcı Ücreti -0.025% – Alıcı Ücreti 0.075%

LTC / USD – Piyasa Yapıcı Ücreti -0.025% – Alıcı Ücreti 0.075%

Yukarıda belirtildiği gibi, PrimeBit parasını piyasa yapıcı ücretlerinden kazanır ve her sekiz saatte bir ödenmesi gereken fonlama ücretlerinin hiçbir kısmını almaz. MT5 platformunda piyasları analiz etmek için kullanabileceğiniz grafik araçları vardır ve ayrıca bir dizi üçüncü taraf uygulamasıyla da çalışır.

MT5, dahili stop-loss emirleri gibi yerleşik birçok yararlı özelliğe sahip sağlam bir ticaret platformudur. MT5 ile limit emirleri kullanma veya sıfırdan inşa edilmiş yeni bir alım satım arayüzü ile uğraşma konusunda endişelenmenize gerek bulunmuyor.

PrimeBit’in sunduğu üç sözleşme, kalıcı sözleşmelerdir. Bu durum fonlama ücretleri ödendiği sürece sonsuza dek bu sözleşmelerin yapılabileceği anlamına geliyor.

Sürekli bir sözleşme kullanarak, PrimeBit zaman değerini fiyatlandırma denkleminden kaldırır ve sözleşmelerin temel tokenların fiyatını doğrudan izlemesini kolaylaştırır.

Sözleşmeler ABD Doları olarak fiyatlandırılır, ancak BTC’ye yerleşir. Kripto varlığının fiyatı 1 USD $ değiştiğinde, sözleşmenin değeri 0.1m BTC (0.0001 BTC’ye eşit) artacak veya düşecektir. Bir sözleşmenin fiyatı ve fon ücretleri sabittir.

Sözleşmeler için finansman ücretleri, yatırımcıların istedikleri zaman görebilecekleri bir prim / iskonto endeksi tarafından belirlenir. Sözleşme değerini belirlemek için kullanılan gerçek fiyatlar, bir dizi saygın borsadan elde edilir ve PrimeBit’ten veya tek bir borsadaki fiyat hareketinden etkilenemez.

PrimeBit, kripto traderlarının karşılaştığı birçok sorunun üstesinden gelmek için çalışan bir fiyatlandırma sistemi oluşturmak için iyi bir iş çıkardı.

Bazı kripto borsaları tescilli bir ticaret platformu kullanır, ancak bu her zaman en iyi yol değildir. Kripto piyasalarında işlem yapmak, özellikle türevler kullanıldığında, diğer piyasalardan farklı değildir. PrimeBit, iyi geliştirilmiş MT5 ticaret platformunu kullanmaya karar verdi ve bu karar muhtemelen çok iyi bir fikirdi.

Özel Grafikler MT5, yatırımcıların yararlı bulduğu gelişmiş grafik araçlarına sahiptir. Güzel bir özellik olan zaman aralığını ve grafik türünü ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, herhangi bir piyasada ticaret yapmak için çok kullanışlı olan MT5’e yerleştirilmiş bir dizi gösterge de bulunuyor.

Emir Türleri MT5, standart özellik olarak birçok özelleştirilebilir emir türüne sahiptir. Birçok kripto borsasında böyle olmayan MT5 ile limit ve sondaki emirleri belirleyebilirsiniz. Takip eden zararı durdurma emirleri, hızlı hareket eden bir piyasada kârınızı kilitleyebilmenizi ve ticaret terminalinizde yaşamak zorunda kalmamanızı sağlar.

Modeller Ticaret arayüzünüzün görüntülenme şeklini değiştirmek isterseniz, MT5 size birçok seçenek sunar. En büyük grafiği takas ettiğiniz piyasayı yapabilir ve sembollerin bilgi kutusunda görüntülenme şeklini de değiştirebilirsiniz. Çok sayıda seçenek bulunmakla birlikte MT5 bilgileri istediğiniz şekilde görüntülemeyi kolaylaştırır.

PrimeBit eşler arası bir borsadır, ancak kaldıraç kullanımına izin verdiği için Bitcoin’i borsaya yatırmanızı gerektirir. Türev ürünler ticareti, tokenlarınızı güçlendirmenin ve bir varlığa daha fazla yönelmenin harika bir yoludur. Ancak bu yaklaşım her trader için doğru olmayabilir.

Kripto türevleri veya herhangi bir türev ürün ticareti yapmaya başlamadan önce, kaldıraçın ticaretinizi nasıl etkileyebileceğini anlamak mantıklıdır. Bir ticarette ne kadar fazla kaldıraç oluşturursanız, piyasanın yönüne bağlı olarak o kadar çok kazanmaya veya kaybetmeye devam edersiniz.

Kaldıraç kullanırken stop-loss emirlerini kullanmak çok önemlidir, çünkü size karşı gelen pozisyonları tasfiye etmek zorunda kalacaksınız. Kaldıraçla alım satım yaparken kayıpların oluşması kaçınılmazdır ve piyasaya girmeye karar vermeden önce bunun sizi hem finansal hem de psikolojik olarak nasıl etkileyeceğini düşünmelisiniz.

PrimeBit tam özellikli bir demo hesabı sunar ve bu, kaldıraçın gerçek piyasa koşullarında nasıl çalıştığını görmek için iyi bir yol anlamına gelir. Demo hesabı ücretsizdir ve kaldıraçlı ürünleri hiç kullanmadıysanız, kaldıraçlı işlemlerde gerçek BTC’yi riske atmadan bir veya iki hafta boyunca işlem yapmak iyi bir fikirdir.