visa ve mastercard kripto karti veren kuruluslar uzerinde gelismis inceleme yurutuyor

bitmainturkiye – Ödeme devleri Visa ve Mastercard, kripto şirketlerinde diğer olası kart verenlere göre daha sıkı kontroller yapıyor.

Kripto para ortakları, müşterilerine kart sunma onayından önce dolandırıcılık ve kara para aklama durumları hakkında ayrıntılı bilgi vermek zorunda.

Visa’nın kripto para birimi başkanı Cuy Sheffield, süreci “tipik ihraççılar için yaptıklarımızın yanı sıra gelişmiş özen” olarak nitelendirdi.

Artan sayıda cüzdan ve borsa işletmesinin kartları piyasaya sürmesiyle, kripto sektörü Visa ve Mastercard için yeni bir savaş alanı haline geldi. Her iki işletme de son aylarda sektördeki gelişmelerin reklamını yaptı.

Temmuz ayında, Londra merkezli cüzdan sağlayıcısı Wirex, Wirex’in eski ödeme ortağı Wirecard’ın çöküşünden kısa bir süre sonra ortaya çıkan bir gelişme olan Mastercard tarafından ana üyelik lisansı alan ilk yerel kripto şirketi oldu.

Mastercard, yaptığı basın açıklamasında, kripto çabalarının genişletilmesinin, ortakların piyasaya güvenli, uyumlu kartlar getirmesini “daha basit ve daha hızlı hale getireceğini” söyledi.

Visa, geride kalmamak için Kasım ayında Fast Track programının genişletildiğini duyurdu ve daha geniş bir fintech firmasına 61 milyon üye işyeri ağına erişim sağladı. Her ikisi de İngiltere merkezli olan Crypto.com ve eToro, yeşil ışık yakılan kripto ortakları olarak belirlendi.

Sheffield  bu noktada “Visa, kripto cüzdanları için tercih edilen ağ olmayı taahhüt ediyor. Hızlı İzleme, bize gelip kart programlarını yerden kaldırabilecek yeni nesil ve yeni bir kart yayıncı dalgasına sahip olmanın kolay bir yolunu bulmanın gerçekten ilk adımı ”vurgusu yapıyor.